Skip to content
zielona energia chiny

Zielona Energia: China Brand Day Expo

Na targach China Brand Day Expo Shanghai Electric prezentuje ekologiczne rozwiązania energetyczne, które tworzą otoczenie kształtowane przez technologie oparte na czystej energii 
 
 Zgodnie z tematem przewodnim targów „Promocja chińskich marek na świecie” Spółka prezentuje zintegrowane rozwiązania energetyczne i urządzenia przemysłowe, skupiając się na metodach niskoemisyjnych.
New call-to-action
Spółka Shanghai Electric zaprezentowała rozwiązania w zakresie zielonej energii i systemowe rozwiązania przemysłowe podczas targów China Brand Day 2024. Była to ósma edycja tego znakomitego wydarzenia, które odbyło się w dniach 10-14 maja. Rozwiązania stanowią wyraz ostatnich osiągnięć Shanghai Electric w zakresie rozwoju czystej energii, w tym przełomów technologicznych, które spełniają potrzeby regionalne, roztaczając wizję bardziej ekologicznych Chin zasilanych niskoemisyjnymi innowacyjnymi rozwiązaniami zaprojektowanymi, aby pomóc krajowi osiągnąć cel zeroemisyjności.
 
Temat przewodni prezentacji Shanghai Electric, podzielonej na cztery obszary obejmujące historię marki, innowacje technologiczne, zieloną energię oraz Inicjatywę Pasa i Drogi, przybliża odbiorcom przyszłość, w której ludzie, sektory przemysłowe i natura współistnieją w harmonii, a także perspektywę zrównoważonego postępu i dobrobytu napędzanych nowej jakości zasobami produkcyjnymi, stanowiąc nową filozofię rozwoju Chin stworzoną przez rząd, aby otworzyć nowy rozdział rozwoju gospodarczego.
 
Nowa strategia ekologicznego i niskoemisyjnego rozwoju
 
W centralnym punkcie historii marki spółka Shanghai Electric kreatywnie odwzorowała inwestycje przemysłowe i oparte na czystej energii w atrakcyjnym, kojącym otoczeniu. Wizualizacja, inspirowana chińskim obrazem „Tysiąc mil gór i rzek” z XII wieku, nie tylko przybliża widzom wizję, w której wszystkie sektory korzystają z technologii niskoemisyjnych, ale także podkreśla ambicje Shanghai Electric w kierunku objęcia pozycji lidera globalnej transformacji energetycznej.
 
Innowacje technologiczne: podstawa wysokiej jakości produkcji
 
Podkreślając swoją biegłość w dziedzinie technologii, spółka Shanghai Electric zaprezentowała rozwiązania i produkty, które przenoszą produkcję na kolejny poziom, zwracając uwagę na niezłomne dążenie spółki do innowacji technologicznych. Wśród prezentowanych innowacji znalazły się:
 
  • Wyposażenie reaktora jądrowego, w tym zbiornik ciśnieniowy reaktora ważący 1300 ton po wypełnieniu wodą.
  • Wysokoprecyzyjne urządzenie do mielenia kompozytu o dokładności mielenia rzędu 0,0004 mm.
  • Płytki ceramiczne odporne na wysokie temperatury sięgające niemal 1400°C.
  • Tunel aerodynamiczny do wytwarzania materiału o zawartości 9% niklu, który działa w skrajnie niskim temperaturach do -196°C.
  • Zielona energia: wspieranie zrównoważonego łańcucha przemysłowego
 
Pod hasłem „Zielonej Energii” spółka Shanghai Electric zaprezentowała komplementarny system wytwarzania i magazynowania energii wiatrowej, słonecznej i wodorowej oraz zintegrowane rozwiązanie źródło zasilania - sieć - odbiorniki - magazynowanie, przedstawiając systemy energetyczne nowej generacji i kompleksowe zeroemisyjne parki przemysłowe, które zasilają regiony w różnych częściach świata. Spółka przedstawiła system zarządzania energią (EMS), który został wdrożony w wielu inwestycjach na całym świecie, wraz z układem rdzenia i sprzętem do kontrolowanej fuzji jądrowej znajdującymi się w czołówce chińskiego rynku.
 
Promocja chińskich marek na świecie
 
Shanghai Electric pokazał historię przyspieszenia rozwoju czystej energii przez spółkę we współpracy ze swoimi globalnymi partnerami za pośrednictwem interaktywnego ekranu, żywo ilustrując plan budowy bardziej ekologicznego i zrównoważonego jutra. Do końca ubiegłego roku w 35 krajach i terytoriach powstało ponad 140 zagranicznych oddziałów Shanghai Electric, realizując przeszło 100 inwestycji obejmujących energię cieplną, fotowoltaikę, energię jądrową, magazynowanie energii, zamianę odpadów w energię, silniki spalinowe i energię węglową. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom Shanghai Electric pomaga wygenerować łącznie 1,2 biliona kWh energii elektrycznej i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 35 milionów ton.
 
Obserwując początek nowej ery napędzanej czystą energią, spółka Shanghai Electric jest przygotowana do objęcia pozycji lidera, skupiając się na ekologicznej, niskoemisyjnej i cyfrowej transformacji w celu rozwoju swojej działalności i wspierania Chin i reszty świata w realizacji celów związanych z niskoemisyjnością. Jako lider w dziedzinie urządzeń opartych na nowych źródłach energii i ważny podmiot w dziedzinie automatyzacji wysokiej klasy wyposażenia Shanghai Electric stale poszerza granice innowacji, przygotowując się na nowe możliwości w ekosystemie przemysłowym.
 
 
Źródło informacji: PR Newswire za PAP
avatar
Redaktorzy Polish Business Link piszą na tematy związane z ekspansją zagraniczną polskich firm. Omawiamy biznes w Wielkiej Brytanii, Niemczech, USA, Australii, Kanadzie, Szwajcarii i nie tylko. Zapraszamy do przesyłania informacji prasowych.